Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

polinkova 

4.2.2019 VLASTA - GABON - s CK Livingstone

646 fotek 5.3.2019 - zobrazení 7 komentářů
Republika Gabon náleží ke státům rovníkové Afriky - západní hranici tvoří mořské pobřeží v Guinejském zálivu, dlouhé cca 800 km, které je - s výjimkou asi 5 km v dosahu hlavního města Libreville, takřka nedotčené civilizací, natož turismem! = celý Gabon je dosud ráj na zemi - a bujná, vodními toky a lagunami protkaná panenská příroda (zejm. deštné pralesy s mokřady a rozlehlé savany) skýtá ideální podmínky pro život nížinných goril v rozlehlém NP Loango: stopování a 60-ti minutové pozorovnání zatím jediné habituované skupiny tvořilo vrchol naší výpravy (viz zvl. rajče)

Všechen další čas v NP Loango (v chatkové lodgy a stanovém kempu) byl maximálně vyplněn safari - terénním džípem, pěšky i motorovým člunem - a pozorováním jinde nevídaných pralesních slonů (ti se k večeru chodili namlsat na pobřeží a byli úžasní! - mohli jsme se k nim přiblížit bez auta na cca 15 m!) a pralesních buvolů, též štětkounů, kočkodanů a mangabejů, všemožných opeřenců (opičky a papoušci žako se v korunách stromů prakticky nedali cvaknout..) a vodních živočichů: skvělý domorodý průvodce Dimitrij (! :-) neměl problém chytit střelhbité kraby a v mangrovech v noci ukryté krokodýlky; akorát „surfující hroši“ se nám neukázali... snad příště :-)! Všude plno ještěrek i ještěrů:: agamy na každém kroku, varani plašší, ale jsou! Paráda!

Cestou zpět do civilizace jsme zapluli k unikátnímu kostelu sv. Anny od architekta Eiffela!, který na divokém břehu postavili misionáři a také si užili fotogenický domorodý sobotní trh a cvrkot v osadě na přestupní křižovatce lodí a džípů. (pokračování trasy: přelet na 2 ostrůvky, tvořící Demokratickou republiku Sao Tome - Principe = zvl. rajče)
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron