Pokračujte v prohlížení

Další alba autora

Podobná alba

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
4.2.2019 VLASTA - GABON - s CK Livingstone
Komentáře Přidat
4.2.2019 VLASTA - GABON - s CK Livingstone
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

4.2.2019 VLASTA - GABON - s CK Livingstone

Popis

Republika Gabon náleží ke státům rovníkové Afriky - západní hranici tvoří mořské pobřeží v Guinejském zálivu, dlouhé cca 800 km, které je - s výjimkou asi 5 km v dosahu hlavního města Libreville, takřka nedotčené civilizací, natož turismem! = celý Gabon je dosud ráj na zemi - a bujná, vodními toky a lagunami protkaná panenská příroda (zejm. deštné pralesy s mokřady a rozlehlé savany) skýtá ideální podmínky pro život nížinných goril v rozlehlém NP Loango: stopování a 60-ti minutové pozorovnání zatím jediné habituované skupiny tvořilo vrchol naší výpravy (viz zvl. rajče)

Všechen další čas v NP Loango (v chatkové lodgy a stanovém kempu) byl maximálně vyplněn safari - terénním džípem, pěšky i motorovým člunem - a pozorováním jinde nevídaných pralesních slonů (ti se k večeru chodili namlsat na pobřeží a byli úžasní! - mohli jsme se k nim přiblížit bez auta na cca 15 m!) a pralesních buvolů, též štětkounů, kočkodanů a mangabejů, všemožných opeřenců (opičky a papoušci žako se v korunách stromů prakticky nedali cvaknout..) a vodních živočichů: skvělý domorodý průvodce Dimitrij (! :-) neměl problém chytit střelhbité kraby a v mangrovech v noci ukryté krokodýlky; akorát „surfující hroši“ se nám neukázali... snad příště :-)! Všude plno ještěrek i ještěrů:: agamy na každém kroku, varani plašší, ale jsou! Paráda!

Cestou zpět do civilizace jsme zapluli k unikátnímu kostelu sv. Anny od architekta Eiffela!, který na divokém břehu postavili misionáři a také si užili fotogenický domorodý sobotní trh a cvrkot v osadě na přestupní křižovatce lodí a džípů. (pokračování trasy: přelet na 2 ostrůvky, tvořící Demokratickou republiku Sao Tome - Principe = zvl. rajče)

Období

5.3.2019

Statistiky

  • 646 fotek
  • - zobrazení
  • 5 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba